Svatba bez obřadu

Začíná to být ohraná písnička, ale zase to počasí. Zima a přeháňky celý týden. Divadlo přijelo již v jednu odpoledne, ale čekalo se na definitivní rozhodnutí, kde se bude hrát, jestli venku, nebo na půdě. Do šesti večer všichni kontrolovali svoje mobily a aplikace s radary počasí a situace se měnila každou půlhodinu a až v těch šest se rozhodlo, že budeme hrát venku, ale postavili jsme to na půdě. A bylo to dobré rozhodnutí, protože celou první půlku mrholilo a byla zima a lidí kvůli počasí přišlo přesně tolik, kolik se jich vejde do našeho divadla… Bleskovou akcí s pomocí již čekajících diváků jsme to rychle všechno nanosili z auta na místo, pomohli postavit, nasvítit a ozvučit a opravdu se od 19:30 hrálo.

Komorní prostředí pro celkem asi 140 diváků, bezprostřední kontakt s účinkujícími a výborná komedie spolu dohromady vytvořili fantastickou atmosféru a nezapomenutelný zážitek. Bezprostřední reakce po představení na obou stranách to ostatně potvrzovali.

Děkuji divadlu Háta, že přijeli k nám a děkuji kamarádům z Lachova, kteří pomohli postavit obě scény, postavili jsme totiž i venkovní pódium den předem, kdyby se náhodou počasí umoudřilo. Ale hlavně pomohli v neděli i vše uklidit.

Divadlo Háta, Jean Girauld a Jacques Vilfrid: Svatba bez obřadu

Hráli: Pavel Nečas, Václav Juráček, Kristýna Kociánová, Olga Želenská, Petr Gelnar, Radka Pavlovčinová, Juraj Bernáth, Lukáš Pečenka Režie: Jaroslav Slánský