Společenstvo vlastníků

Opět se na konci prázdnin uskutečnilo pravidelné divadlo na Kačeří a opět ve spolupráci s téměř domácím Městským divadlem v Mostě.

Letos kolegové přivezli komedii Společenstvo vlastníků autora Jiřího Havelky, který podle své hry natočil i velmi úspěšný film Vlastníci.

Posledních pár let je přímo ukázkových, jak je počasí nevyzpytatelné. Po suchém létu přišlo pár deštivých dní, kdy žádná předpověď nevydržela déle než hodinu a vše se neustále měnilo. Ani jsme nepostavili venkovní variantu a rozhodli se hrát na půdě. Samozřejmě se k večeru vyjasnilo a nepršelo, ale změnit místo konání představení pár hodin před začátkem není z technických důvodů možné. Přišlo více lidí než by se rozumně vešlo, přesto jsme se rozhodli všechny diváky, na které se nedostalo postupně improvizovaně usadit, či pustit na stání.

Znovu se potvrdilo, že velmi komorní atmosféra Divadla na půdě dodává snažení herců nevšední zážitek. Bylo tomu i v tomto případě. A soudě podle reakcí diváků a odezvy z herecké šatny skvělý pocit měli obě strany. Na jevišti i v hledišti. A o to jde.

Děkuji kolegům, kamarádům a sousedům z Lachova, kteří pomohou všechno postavit a hlavně uklidit a všem sponzorům, kteří netouží být zmiňováni a stačí jim, že podpoří prima záležitost.

A na závěr děkuji divadlu, že přijelo až z dalekého Mostu hrát k nám na půdu a Vám divákům, že se přijdete podívat.

Jiří Havelka: Společenstvo vlastníků,

Hráli: Hrají: Veronika Týcová, Lukáš Kofroň, Markéta Procházková Hausnerová, Marcel Rošetzký, Ivana Zajačková, Tadeáš Horehleď, Jiří Kraus, Michaela Krausová, Jakub Dostál , Jan Beneš, Vít Herzina , Bohuslav Patzelt, Petra Kasalová, Jana Pin , a děti.

režie: Filip Nuckolis , dramaturgie: Michal Pětík, scéna: Lukáš Kuchinka, kostýmy: Lucie Šperlová