Osudy dobrého vojáka Švejka

Vypadá to, že s termínem představení pohybujeme velmi nahodile, jednou na začátku prázdnin, podruhé na konci… Ale není jednoduché sladit termín tak, aby nikomu nic nekolidovalo a tak letos vyšla volba na poslední prázdninovou sobotu. Ale i když jsme letos hráli o dva měsíce později než loni, počasí jako by to bylo jedno. Situace jako přes kopírák v porovnání s rokem 2011. Špatná předpověď, v pátek pršelo celý den a až v sobotu se déšť uklidnil, takže i když bylo hodně pod mrakem jsme nakonec hráli venku. V noci se dokonce oteplilo.
Představení Mosteckého divadla Osudy dobrého vojáka Švejka v kabaretním provedení je titul, který se přesně hodí do plenéru amfiteátru na Kačeří. Odezva publika to jenom potvrdila a herci museli mnohokrát přidávat jednotlivá hudební čísla. Dokonce jsem zaregistroval přání, aby některé herecké scénky, hlavně ty opilecké, kterých je v představení hodně kolegové zopakovali po představení v restauraci…
Po představení hrála u penzionu kapela Koradoband z Mostu se svým programem. Velmi mile překvapili. A na závěr nechyběl tradiční ohňostroj.
Diváků letos přišlo cca 400. Je vidět, že na konci prázdnin jsou již vyčerpaní ze všech letních akcí, protože za posledních pár let to byla nejslabší návštěva. Divákům, kteří přišli velmi děkujeme za přízeň. Vytvořili skvělou atmosféru.

Také musím poděkovat tradičnímu sponzorovi firmě Litmos s.r.o. z Mostu, která již několik let pravidelně podporuje naší akci. Děkujeme Hanko a Pepo. Zase dostanete diplom.
Letos se objevil ještě jeden „sponzor“, který nechce být jmenován, takže respektuji jeho přání a děkuji mu bez udání jména.
A velké poděkování kolegům hercům a všem ze zákulisí představení z Mosteckého divadla, kteří jsou ochotni přijet, hrát a zpívat a vedení divadla, že umožňuje za nestandardních podmínek uvést jejich představení u nás na louce.