Na Poříčí

Na poříčí dítě křičí, aneb jak pan Půlpán z Pyšel do Prahy přišel a co tam všechno slyšel….. kabaretní představení Mosteckého divadla, divadelní tvar, který na Kačeří ještě nebyl.
Opět se potvrdilo, že představení, které je lehké, komické, s živou hudbou a zpěvy má v plenéru své kouzlo a jedinečnou atmosféru.
Počasí nás letos zase zkoušelo, celý den foukal vítr a přesně ve čtvrt na devět, patnáct minut před začátkem začalo poprchávat a v půl deváté pršet. Naštěstí pohled na nebe nám dával velkou naději, že se jedná jen o přeháňku. Lidé také vydrželi sedět pod deštníky a čekali, jak to dopadne. Za deset minut devět pršet přestalo. Utřeli jsme jeviště a kabaret mohl začít.
Napětí a očekávání před začátkem vyvolalo mimořádně kladnou vazbu mezi účinkujícími a diváky, kteří s povděkem kvitovali ztížené podmínky na mokrém pódiu a na závěr nešetřili ovacemi.
Nepršelo, dohráli jsme, ale mohlo být tepleji (i když to už bychom asi chtěli moc). Snad jsme prolomili prokletí posledních let a počasí nám bude zase nějaký čas nakloněno.
Po představení hrál venku „Petr Kalandra revival band“ se svým repertoárem, který některé přiváděl v nadšení. Povedl se i ohňostroj a neplánované, improvizované a spontánní vystoupení hudebního seskupení ŠRUM ŠRUM v restauraci do ranních hodin udělalo za velice podařeným divadelním Kačeří 2007 důstojnou tečku.
V neděli, když všichni odjížděli a kdy jsme uklízeli, bylo jak jinak – sluníčko a teplo.

P.S.
Zvláštní poděkování tradičnímu sponzorovi společnosti LITMOS s.r.o. z Mostu.
Za ohňostroj velké poděkování panu Zachardovi a Fivébrovi, opět jsme dlužníky pánové.
Další poděkování firmě M+Bajer s.r.o. a všem co ochotně pomáhali s uskutečněním celé akce.
A hlavně a nejvíce Mosteckému divadlu a Vám divákům….