Jeptišky

30 .6. 2006. Jeptišky – muzikálová show, úspěšné představení Mosteckého divadla. Ale nějak nás pronásleduje nepřízeň počasí. Ve středu a ve čtvrtek, kdy jsme představení chystali bylo hezky a nepršelo. Postavili jsme jeviště i hlediště, uklidili stodolu na šatny a začalo pršet… Jak jinak. V pátek, kdy měl „cirkus“ začít bylo nekonečně deštivo a informace ze satelitu jasně hovořily o tom, že bude vytrvale pršet až do večera. Proto padlo ve čtrnáct hodin rozhodnutí, přesunout představení na půdu penzionu. Blesková improvizace přeměnila velké půdní prostory na skvělé klubové divadlo. Šatny pro herečky jsme umístili na toaletách a muzikanti se převlékali na pokoji, kde spali, elektrickou zásuvku na ohřev vody pro penzion jsme změnili na přívod proudu pro světelnou a zvukovou aparaturu, z kamionu jsme vyndali jen fragmenty dekorace a můžeme hrát.
Přišlo neuvěřitelných tři sta diváků, kteří se sotva vešli. Museli si někteří vylézt po žebříku na půdní patro a dívat se jako z galerie v divadle a někteří stáli v přístupové chodbě a jenom poslouchali. Takováto atmosféra a kontakt s divákem jenom představení prospěl. Někteří spolutvůrci představení říkal, že to bylo jedno z nejlepších vystoupení Mosteckých Jeptišek.
Děkujeme všem za skvělý přístup a podporu.
Po představení se povedl velkolepý ohňostroj, za který musím poděkovat panu Fivébrovi a Zachardovi. Děkuji pánové, jsme dlužníky….
Po ohňostroji se do půdního divadélka přestěhovala kapela „PETR KALANDRA revival band“ a hráli až do rána. Byla to skvělá klubová produkce.
Jsme zde na Kačeří rádi, že jsme improvizací vyzráli na počasí a uskutečnili zajímavou akci trochu jinak, že jsme nepřijeli s divadlem zbytečně a že byli diváci spokojeni, což nám dávali najevo až do rána.

P.S. Poděkování letošnímu sponzorovi firmě LITMOS s.r.o. z Mostu a všem kamarádům co nezištně pomáhali

Bez ladu a skladu